Tērauda melnā oksidācija

MELNĀ OKSIDĒŠANA – TEHNISKO DETAĻU AIZSARDZĪBA

Melnā oksidēšana (melnināšana) ir melnas oskīdu plēvītes (biezums 6-8 mikrometri) iegūšana uz tērauda izstrādājuma virsmas, kas nodrošina ne tikai estētisku izskatu, bet arī uzlabo to īpašības un ilgmūžību.

Vannas izmērs (garums/platums/dziļums): 150x100x100cm.

Kas ir melnā oksidēšana?

Melnā oksidēšana jeb melnināšana ir ķīmisks process, kura laikā uz metāla virsmas tiek veidots plāns oksīdu kārtojums. Šis kārtojums metālam piešķir melnu toni, kā arī nodrošina papildu aizsardzību.

Melnās oksidēšanas priekšrocības

  • Aizsardzība: Oksīdu kārtojums veido aizsargslāni, kas lietošanas procesā pasargā detaļu no korozijas un citiem ārējiem bojājumiem.
  • Kvalitāte: Metāla detaļa tiek maksimāli sagatavota uzstādīšanai mehānismos, kas ļauj ietaupīt laiku un garantē kvalitāti.
  • Ilgmūžība: Tiek apsrādātas detaļas, kuras atrodas mehānismos, kas darbojas eļļā.

Kā notiek metāla oksidēšana?

Lai tērauda detaļu sagatavotu apstrādei, vispirms notiek virsmas elektroķīmisā apstrāde virsmas reljefa mainīšanai un korozijas noņemšana pirms apstrādes (kodināšana). Tērauda vai čuguna kontrolētā melnā oksidācija notiek iegremdējot metālu 140 grādu uzkarsētā augstas koncentrācijas sārmu šķīdumā, kurā notiek tērauda oksidācijas process. Šī reakcija rezultātā uz metāla virsmas veidojas oksīdu kārtojums, kas piešķir izstrādājumam melnu krāsu un aizsargājošas īpašības.

Pielietojums

Melnā oksidēšana tiek plaši izmantota tehniskām detaļām mašīnbūvē – automomašīnas, kuģi, lokomotīves, transportlīdzekļu pārnesuma kārbās, kā arī dažādu citu tehnisku priekšmetu detaļām, kuras tiek paķlautas lielām temperatūras svārstībām un ir sensitīvas pret izmēru izmaiņām pēc virsmas apstrādes.

Skatīt galeriju
Tērauda melnā oksidācija

Melnās oksidēšanas cenas

Lai noskaidrotu vairāk par izmaksām, lūdzu, sazinieties ar mūsu komandu.

Sazinies ar mums